5 автомобілів з найбільшим пробігом на планеті
|Практично кожен покупець нової машини про себе думає, що це початок нового життя, і свою машину він буде берегти завжди. Зараз більшість водіїв не планує їздити на новому авто довше двох-трьох років, але раніше автомобілі робили і купували «на століття». Дивно, але найбільші пробіги в мільйони кілометрів часом показують автомобілі абсолютно різних моделей і марок, від яких цього не чекаєш. Здається, вся справа у відношенні власників до своїх улюблених машин.
Volvo P1800
Здається, безперечним лідером по пробігу га одному авто є хлопець на ім’я Ірв Гордон, який просто обожнює свою червоне купе 1966 року. На даний момент цей американець з Нью-Джерсі намотав на одометр більше 5 мільйонів кілометрів! Ледве виїхавши з салону в п’ятницю в далекому 1966 році Ірв вже за вихідні проїхав більше 3 тисяч кілометрів і вже в понеділок приїхав до дилера на ТО. До 1987 року за плечима був перший мільйон кілометрів, за що компанія Volvo подарувала Ірву новеньке купе 780 Bertone. Але той продовжив їздити на P1800 і в 2002-му розміняв 2 мільйони кілометрів. За це він отримав уже хетчбек Volvo C70, а до 2013 року десь на Алясці Ірв подолав рубіж в 5 мільйонів верст. Як каже власник, секрет простий — заміна масла кожні 5 тисяч кілометрів, неспішна їзда і мийка теплою водою після кожного контакту з сіллю.
Mercedes-Benz 240D
Ще одного американця, дуже любив їздити на своєму авто, звали Пол Харман. На відміну від героя вище, директор телефонної компанії з Джорджії купив машину пізніше — в 1983 році. При цьому, автомобіль був не новим і вже встиг пробігти більше 60 тисяч кілометрів, що не завадило власникові експлуатувати його в довгих відрядженнях по всій Америці. Великий комфортний седан, який в ті роки являв собою еталон розкоші, проте, виявився досить економічний завдяки дизельному двигуну. Кожні 5 тисяч кілометрів власник міняв масло в двигуні, а також уважно стежив за всіма сторонніми звуками під капотом. Капіталки мотор не бачив, але все ж довелося замінити ланцюга ГРМ, зчеплення і перешити водійське сидіння. У 1991 році автомобіль був зданий в музей марки в Штутгарті з пробігом в 4,6 мільйона кілометрів.
Lincoln Town Car
Здається, дороги Америки дійсно вміють добре зберігати автомобілі, так як наступний учасник нашого огляду теж з США. Більш того, в далекому 1983 році він вибрав для пересувань розкішний американський крейсер з могутнім V8, встановленому на рамі. Це був один з останніх повнорозмірних седанів Америки, сконструйованих без несучого кузова. Власника звали Чет білил, і цей хлопець як ніхто інший знав, як використовувати прийоми маркетологів. В ті роки компанія Lincoln так пишалася своїми автомобілями, що пропонувала на них довічну гарантію. Власник сповна користувався цими обіцянками, змінюючи запчастини на своєму Town Car по першої необхідності абсолютно безкоштовно. Варто відзначити, що оригінальний V8 довелося замінити при пробігу в 1,3 мільйона кілометрів, але ця машина намотала вже більше 2 мільйонів верст.
Saab SPG
Нарешті європеєць! У далекому 1989 році комівояжер Пітер Гілберт став володарем новенького купе Saab. Знаменита в ті роки шведська марка конкурувала з Volvo по надійності, а про запас міцності їх машин до сих пір ходять легенди. Машина стала для Пітера головним партнерам у всіх відрядженнях і подорожах, і що найголовніше — пересувалася вона далеко не по ідеальним заокеанським дорогах. Кузов Saab неабияк постраждав від солоних зим Туманного Альбіону, двигун «з’їв» 3 прокладки ГБЦ і «злизав» одну передачу в механічній коробці. Але сам мотор і його турбокомпресор залишалися рідними аж до пробігу в 1,6 мільйона кілометрів, коли Пітер Гілберт відправив його в автомобільний музей в Хартфорді в 2006 році. Як любить говорити власник, на це знадобилося всього 88 покришок!
BMW 325i
Доля цього автомобіля в легендарному кузові купе Е30 дещо відрізняється від описаних вище, що, однак, не завадило йому пробігти «покладені» 1,6 мільйона кілометрів. Автомобіль спеціально купувався компанією Mobil Oil для тестів моторного масла. За ворота тестової майстерні машина не виїжджала, та й їй не знадобилися довгі роки, щоб набрати «космічний» пробіг на одометрі. Весь шлях спортивне купе баварської марки з рядною «шісткою» під капотом пройшло всього за 4 роки. За цей час машина в різних режимах нещадно експлуатувалася з метою перевірити властивості моторного масла. BMW зупинявся лише на його заміну кожні 10 тисяч кілометрів і періодичне ТО. За ці роки середня швидкість руху машини на стенді склала 137 км / год, а двигун після мільйона миль і розбирання виявився як новенький.